piątek, 10 października 1997

Polski niezbędnik na Palika Bazaar

Podziemny Palika Bazaar to ogromne centrum handlowe w samym środku dzielnicy Connaught Place (Rajeev Chowk) w Delhi. Działa od lat 70. XX wieku. Jest tam prawie 400 sklepów, które odwiedza w każdej chwili 15 tys. osób, oczywiście również zagranicznych turystów.
Dziś indyjski sklep jest w każdym polskim mieście, w Olsztynie również (mam pod samym blokiem). W 1997 roku hinduskie sukienki trzeba było importować osobiście :) Nie zdziwił więc nas Hindus w sklepie z odzieżą mówiący po polsku. Był wyposażony przez naszych rodaków w cały polski niezbędnik: 1. medal z Janem Pawłem II, 2. zdjęcie Lecha Wałęsy przyklejone w poczesnym miejscu na ścianie, 3. niechęć do Rosjan (słowa nie nadają się do powtórzenia).
W trakcie przymierzania sukienek nasz friend (oni bardzo łatwo się zaprzyjaźniają) wykazał się dużym refleksem, gdy towar okazał się o kilka numerów za mały: Duża dupa? Nie ma problem! – oznajmił z szelmowskim uśmiechem i zanurkował na zapleczu. Sukienka kupiona za 120 rupii. A moja kolekcja kompaktów wzbogaciła się o pozycję „Non Stop Pop Hits”. 43 minuty indyjskiego disco za 175 rupii.

Nasz przyjaciel prezentuje z dumą medal z Janem Pawłem II


Typowy sklep na Palika Bazaar czyli 10 000 egzemplarzy tego samego (drugi typ to 10 000 egzemplarzy wszystkiego innego)


Jest w Delhi również bazar tybetański


Tak naprawdę wszystko moglibyśmy kupić na Main Bazaar czyli ulicy, przy której nocowaliśmy od 7 do 10 września i od 10 do 13 października

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz