wtorek, 26 stycznia 2016

Może pójść by na show?

Pierwsze tegoroczne tłumaczenie musiało poczekać z ujawnieniem na tę okazję. Dziś udało się mi kupić bilety na czerwcowy koncert Davida Gilmoura we Wrocławiu (powiedzmy sobie od razu, że lepszego miejsca nie mógł wybrać, bo przecież na Dolnym Śląsku stacjonuje najlepszy polski floydowski zespół, czyli Spare Bricks).

Informacja o wrocławskim koncercie Gilmoura pojawiła się w połowie zeszłego roku. Przez pół roku czekaliśmy na sprzedaż. W grudniu pojawił się oficjalny sygnał, że sprzedaż na ebilet.pl, więc od miesiąca odświeżałem datę 25.06.2016. Do dziś bez skutku. Dziś w samo południe ruszyła znienacka sprzedaż. Miałem to szczęście, że wszedłem na stronę o godz. 12.10. Już o godz. 12.21 miałem bilety na swoim mailu. Zdążyłem jeszcze powiadomić esemesami kogo trzeba, że są bilety i za kilka minut strona się zaczęła blokować. Za kolejnych kilka minut nie było już najlepszych biletów (czyli w pierwszym sektorze i uprawniających do wejścia pół godziny wcześniej). Pozostało rozdzieranie szat i lament na Facebooku tych, którzy nie mieli tyle szczęścia, co my. Współczuję.


I choć wiem, że „In the Flesh?” na koncercie Gilmoura nie usłyszymy (trzeba byłoby się wybrać na przedstawienie Watersa), to mi nawet pasuje na tę okoliczność.Więc masz, myśl masz, że może
Pójść by na show
By czuć ten dreszcz, ciepło zmieszania
Jak kosmiczny gość
Powiedz mi, jeśli umknęło ci coś w tym
Czy nie jest to już, co miało tu być?
Jeśli odkryć chcesz tak, w zimnych oczach co mam
To zdrap ten makijaż, by zobaczyć mą twarz
Olsztyn, 2-3.01.2016Dobra okazja, by przypomnieć sobie koncert Tales of Pink Floyd z 28.08.2015:


Horacy Tłumacy - na Facebooku
Horacy Tłumacy - na YT
Horacy Tłumacy - lista przetłumaczonych piosenek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz